Lokalita


Břevnov je pražská čtvrť městské části Praha 6.

Sousední čtvrti Břevnova jsou Liboc, Veleslavín, Střešovice, Hradčany, Smíchov, Motol, Řepy a Ruzyně.

Jen několik kroků od Rezidence Nostalgie se nachází hlavní břevnovská třída, která poskytuje místním obyvatelům širokou škálu služeb.

Okolí a volný čas


Břevnov je skvělé místo pro život.

Hlavní rezidenční oblast nad Bělohorskou ulicí pak po celé její délce obklopuje rozlehlý park Ladronka, vhodný pro outdoorové aktivity i relaxaci. Naleznete zde moderní okruh pro kolečkové brusle, dětské hřiště a přímo u restaurace Ladronka i hřiště volejbalové.

Ladronka a obora Hvězda, vhodná pro procházky, ale i sport, je pak oddělena křižovatkou známou jako Vypich.

Doprava


Rezidence Nostalgie se nachází jeden blok od hlavní ulice Bělohorská, kde je možné využít tramvajových spojů přímo do centra, ale i do ostatních pražských částí.

Autobusová linka, která má hned několik zastávek u parku Ladronka, slouží jako přímý spoj na metro Anděl a na této trase je možno využít i noční linky.

Díky bezprostřednímu napojení na hlavní komunikace a důležité pražské tunely je i doprava do centra autem dostupná a mimořádně pohodlná, stejně jako napojení na Pražský okruh a hlavní tepny vedoucí do všech destinací České republiky.

Břevnov má vše, co rezident potřebuje.
Oblast v okolí Rezidence Nostalgie se vyznačuje ve všech ohledech vynikající občanskou vybaveností.
ZŠ a MŠ J. A. Komenského
Základní škola J. A. Komenského představuje komplex školských zařízení, který vznikl sloučením dvou typů vzdělávacích subjektů - plně organizované ZŠ J. A. Komenského ( I. a II. stupeň ZŠ), a trojtřídní MŠ Mládeže…
ZŠ Marjánka
ZŠ Marjánka je úplnou školou pro 1.–9. ročník. Nachází se v krásném prostředí Prahy 6 – v Břevnově, nedaleko Pražského hradu. Jako člen Asociace Cambridgeských škol nabízí rozšířenou výuku jazyků a dale pak rozšířenou výuku tělesné výchovy (fotbal, gymnastika).
Soukromá ZŠ Cesta k úspěchu
Soukromá základní škola Cesta k úspěchu v Praze nabízí nadaným dětem nadstandardní vzdělávací přístup, jehož cílem je naplnění vědomostních, poznávacích, emocionálních a sociálních potřeb žákyň a žáků. Základní škola Cesta k úspěchu má na zřeteli celkový rozvoj osobnosti nadaného dítěte se zvláštním důrazem na podporu jeho kladného sebehodnocení, komplexního myšlení, přirozené touhy po vědění, zkoumání a úspěchu ve společnosti.
Anglo-německá OA
Anglo – německá obchodní akademie byla založena jako jedna z prvních soukromých škol již v roce 1991. Za dobu existence školy ji absolvovalo téměř 4 000 maturantů, kteří se skvěle uplatňují na trhu práce i při studiu různých typů VŠ.
Jazykové centrum Génius
Jazykové centrum Génius a překladatelská agentura se specializuje na služby poskytované v rámci řady cizích jazyků. Ve více než 25 jazycích jsme schopni poskytnout profesionální služby v oblasti výuky, jazykových korektur a překladatelství a tlumočnictví.
Vzdělávací centrum Kajetánka
Vzdělávací centrum specializující se na výuku jazyků. Naší snahou je zachovat přátelské a pohodové prostředí zaměřené na osobní kontakt a dohodu. Tomu odpovídá i maximální počet pěti osob na jeden kurz.
Language Club
Studujte jazyky efektivně v supermalých skupinkách v nádherném prostředí u Břevnovského kláštera na Praze 6!
Lékárna Bělohorská
Zkuste jít zdraví naproti. Naše lékárna v Praze 6 nabízí pestrou škálu homeopatik, alergo a imuno preparátů nebo dentální kosmetiky. Značková léčebná dermokosmetika poslouží mladým lidem i seniorům.
Lékárna U Kaštanu
Lékárna U Kaštanu je členem sdružení nezávislých lékáren Moje lékárna, ve kterém je zapojeno více než 270 lékáren v České republice.
Poliklinika Pod Marjánkou
Naším mottem je :"Polikliniku Pod Marjánkou změníme v průběhu několika let v moderní a oblíbené centrum medicíny." Za základní pilíř úspěšného chodu polikliniky považujeme působení stávajících lékařů, kterým jsme bez výjimky nabídli možnost pokračovat v nájemním vztahu ve svých ordinacích za výhodných podmínek.
Informační kancelář MÚ
Zajišťuje ověřování podpisů a listin, získání informačních materiálů radnice…
Městská policie
Městská policie – okrsková služebna Břevnov. Městská policie zabezpečuje na celém území hlavního města Prahy místní záležitosti veřejného pořádku v rámci působnosti obce a plní další úkoly vyplývající ze zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii, ve znění pozdějších předpisů nebo jiných zákonů.
Česká pošta
Posláním České pošty je být důvěryhodným poskytovatelem kvalitních služeb v oblasti zprostředkování informací, plateb a zboží, tradiční, fyzickou i elektronickou formou.
Česká spořitelna
Česká spořitelna je největší českou bankou podle počtu klientů, čítajícím téměř 5 milionů. Je součástí skupiny Erste Group operující ve střední a východní Evropě se sídlem ve Vídni.
Komerční banka
Komerční banka, a.s. je bankovní instituce působící na českém kapitálovém trhu z většiny vlastněná finanční skupinou Société Générale. Jedná se o akciovou společnost a její akcie jsou obchodovatelné na Pražské burze. V Česku obsluhuje přibližně 1,7 milionu zákazníků.
ČSOB
Československá obchodní banka, a. s., či známá pod zkratkou ČSOB je bankovní institucí působící na českém a slovenském trhu finančních služeb. Specializuje se na bankovní služby pro fyzické osoby a podnikatelské subjekty. Banka je dnes vlastněna belgickou bankou KBC spadající do finanční skupiny KBC Group N.V. Belgické bance patří 100 % akcií ČSOB.
Raiffeisen bank
Raiffeisenbank a. s. působí na českém trhu od roku 1993, ovšem samotné jméno Raiffeisen má ve světě už více než 140 letou tradici a pyšní se mnoha úspěchy. Podporuje navíc také řadu prospěšných aktivit na nebankovním poli.
Restaurant U Bílého Lva
Bernard Pub U Bílého Lva Bernard PUB U Bílého Lva najdete nedaleko Břevnovského kláštera. Historie tohoto domu sahá až do 18.století, kdy sloužil jako zájezdní hostinec pro poutníky směřující na Pražský hrad.
Restaurace Na Marjánce
Věděli jste, že naše budova slouží jako hostinec již od roku 1808? Nebo že mezi stálé hosty restaurace v minulosti patřil například Jaroslav Seifert? Tyto a další zajímavosti se dozvíte na návštěvě u nás…
Piccolo Mondo Restaurace
Naši stylovou italskou restauraci PICCOLO MONDO najdete poblíž hotelu Pyramida, který se nachází jen pár minut chůze od Pražského hradu. Přijďte si k nám posedět a vychutnejte si naše speciality italské kuchyně připravené z těch nejkvalitnějších a pečlivě vybíraných surovin. Pro naše vyškolené kuchaře bude radostí Vám připravit lahodné italské pokrmy, do kterých vkládají své dlouholeté odborné zkušenosti. Neváhejte nás navštívit a zažít tak pravou italskou atmosféru.
Valcha Restaurant
Zveme Vás do naší restaurace.

Valcha byla jednoduchým nástrojem, používaným v minulosti k praní textilií ale dnes Vám chce nabídnou skvělé plzeňské pivo a mnoho kulinářských specialit nejen k pivu a to vše ve skvělém interiéru kde čas jako by se zastavil a klasika opět promluvila.
Restaurace Ladronka
Na začátku příběhu usedlosti Ladronka stála především záliba Karla IV.ve vinné révě. Na motolských a břevnovských svazích rostly podle jeho přání rozsáhlé vinice, které v roce 1688 koupil italský hrabě Filip Ferdinand de la Crone, zjednodušeně Lacrone, z lidového oslovení hraběte Ladrone, vznikl také názevLadronka.
Lemon Café
Důvod, proč zajít do břevnovské kavárničky Lemon Café? Uděláte něco pro své zdraví, kdy si prvně budete muset vyšlápnout jeden z břevnovských kopců, ale pak budete sladce odměněni opravdu velechutnými dorty z nabídky Lemon Café. To vše v krásném, skutečně citrónovém prostředí kavárny.
Břevnovská čajovna
Čajovna, čokoládovna, dárkovna, deskoherna, dobrůtkovna, dýmkárna, drinkovna, obědovna, kafárna, knihovna, kofolovna, pivovna, schovávárna, slevovna, stravenkovna, studovna, večeřovna, vegetárovna a wifiovna ukrytá na Břevnově pod Strahovským kopcem. Čavárna s nabídkou vegetariánských obědů.
Kulturní centrum Kaštan
Kaštan – scéna Unijazzu je jedním z mála široce zaměřených klubových zařízení v Praze 6. Základem je sál s kapacitou kolem sto návštěvníků, kde probíhají pravidelné pořady. Koncerty, divadelní představení pro děti i dospělé, přednášky, filmové projekce a další.
Břevnovský klášter
Benediktské opatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty v Praze-Břevnově, nejstaršího mužského kláštera na území ČR…
Kostel sv. Markéty
Benediktské opatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty v Praze-Břevnově, nejstaršího mužského kláštera na území ČR…
Park Ladronka
Ladronka je udržovaný park s nádhernými výhledy na Prahu a s možností sportovního vyžití jak pro děti, tak pro dospělé. Dobré zázemí parku v podobě statku s restauraci, bufetem, bowlingem, půjčovnou sportovního vybavení a dětským hřištěm z něj dělá jedno z nejoblíbenějších míst pro trávení volného času v Praze.
Solná jeskyně Břevnov
Už jste někdy byli v solné jeskyni? Nebo jste o ní slyšeli a váháte, jestli to máte zkusit? Veřte, že zkušenost to určite bude příjemná a uděláte i něco pro své zdraví. Dokonce tam můžete vyrazit strávit čas i s dětmi, až nebudete vědět, jak je zabavit při nepříznivém počasí.
Squash Břevnov
Přijměte pozvání do našeho sportovního centra, které nabízí bohaté vyžití v mnoha sportovních odvětvích. Pro vyznavače aktivnější relaxace máme v našem squashovém centru připraveny dva squashové kurty standardních rozměrů od výrobce Tenis Zlín, certifikované WSF - World Squash Federation, které jsou samozřejmě klimatizovány. U squashových kurtů se nachází plně zásobený bar s nealkoholickými i alkoholickými nápoji a dalším občerstvením.
Přímo na hlavní ulici Bělohorská se až k hlavní křižovatce Malovanka nachází množství restaurací, obchodů a ostatních služeb.
Je zde možné pořídit levné i luxusní zboží, realizovat nákupy specialit i produktů v akční nabídce.
K dipozici jsou lékaři i opraváři. Dostane se vám pomoci ve všech situacích.

Ideální místo pro život.